تسمه های انتقال نیرو را بشناسیم

تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو

تسمه های انتقال نیرو با لایه پلی آمید یا نخ پلی استر و روکش لاستیکی (rubber) که در سرعت بالا و قدرت زیاد از کمترین میزان کشش برخوردار میباشند و در صنایع نساجی ، چاپ و بسته بندی ، کاغذسازی ، چوب و نئوپان و … مصرف دارند.

انواع تسمه های انتقال نیرو کدام اند؟

  • تسمه انتقال نیرو با لایه پلی آمید در جاهایی که قدرت بیشتر است مورد استفاده قرار میگیرد.
  • تسمه انتقال نیرو با لایه نخ پلی استر در جاهایی که سرعت بالا است مورد استفاده قرار میگیرد.
  • تسمه انتقال نیرو با لایه پلی آمید به همراه نخ پلی استر که در قدرت و سرعت بالا به طور همزمان مورد استفاده قرار میگیرد.

درباره این تسمه ها بیشتر بدانیم

معمولا در صنایع نساجی از این تسمه ها با سه گروهی که در بالا اشاره کردیم استفاده میشود.

در دیگر صنایع همچون کاشی سازی ، چاپ و بسته بندی ، قالب سازی به ویژه قالب سازی کفش ، سنگ و گرانیت ، نفت و پتروشیمی و حتی در دستگاه های بالانس چرخ اتومبیل ، ریسندگی و بافندگی و … نیز مورد استفاده واقع میشود.

یک نوع تسمه انتقال نیرو نیز با شکل و انعطاف منحصر به فرد دیگری موجود است که به آن تسمه کشی می گویند و همان گونه که از نامش پیداست در حد خاصی کش می آید.

به استحضار می رسانیم کالای صنعتی سپاهان در امر واردات انواع تسمه های انتقال نیرو شامل تسمه های انتقال نیرو چرمی و تسمه های انتقال نیرو یا تسمه تخت با لایه پلی آمید و همینطور تسمه انتقال نیرو با نخ پلی استر اقدام می نماید.

این تسمه ها جهت انتقال قدرت و بالا بردن مواد (حین جابجایی) مورد استفاده قرار میگیرد و به طور گسترده در انتقال قدرت موتورها ، ماشینهای دمنده ، آسانسورها ، پمپ های آب ، ماشین های خرمن کوب و صنایع نساجی ، کابل سازی و چاپخانه ها و … استفاده میشوند.

از ویژگی های بارز آن ها این است که از طریق کشش زیاد پارچه برزنتی ، بعنوان چارچوب مواد در ترکیب با پلاستیک با کیفیت عالی ، خالص میشود.

ویژگی های دیگر این تسمه ها قدرت زیاد ، قدرت انتقال بالا ، عملکرد بالای آن در انحناها و پیچ ها ، عدم لغزش ، حرکت مقطعی ، اتصال آسان ، کشش کم و دوام بالا می باشد.

تسمه تخت انتقال قدرت (لب بریده یا صاف)

از طریق چندین لایه برزنت قالب بندی شده است ، لبه های تسمه مسطح بوده و شکل کات (بریده شده) به خود گرفته است و با چسب لاستیکی پوشش داده شده است.

تسمه برزنتی انتقال قدرت

از یک یا چند لایه برزنتی که رویه ی آن را تشکیل میدهند ، ساخته شده و شکل کناره های تسمه قوسی – شکل میباشد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

آموزش ها

انتقال_نیروتسمهتسمه_انتقال_نیروتسمه_های_انتقال_نیرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *